Nasıl Kullanılır ?

  • 1. Saç ekimi için istediğiniz alanları seçiniz.
  • 2. Santimetrekareye düşen saç teli yoğunluğu sayısını aşağıdaki cetvelden seçiniz.
  • Teknik Uyarı: Greft ihtiyacınız saç ve kafa yapısına bağlı olarak değişebilir

    Yasal Uyarı: Bu uygulamadan çıkan sonuçlar bir uzman görüşü yerine geçmez.

Greft Sayısı Saç Sayısı
Alan 1
Alan 2
Alan 3
Alan 4
Alan 5
Alan 6
Alan 7
Toplam
Saçsız Normal Yoğun

Greft saç kökü demek değildir. Saç kökleri ile birlikte az miktarda deri parçasının da bulunduğu alanin adıdır. Bir greftte yaklaşık olarak 2-3 adet saç teli vardır. Örnek vermek gerekirse, 2000 greft, 4000-6000 saç kökü anlamına gelir.

Saç ekiminden önce greft hesaplaması uzman doktorlar tarafından yapılarak kişinin kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlenir. Daha sonra başın arkasında, iki kulak arasında bulunan donör bölgeden bu miktarı karşılayacak greft alımı yapılır ve kel bölgelere transferi gerçekleştirilir.

Greft hesaplamasının doğru yapılması bir takım etkenlere bağlıdır. Bunların başında greft alımı yapılacak bölgedeki greft miktarı donör bölgenizin yeterliliğine bağlı olması gelir. Iyi bir saç ekimi için donör bölgede yeteri kadar saç bulunması gerekir.

Yine aynı şekilde kişinin saç teli ve baş derisi yapısı greft alımında ve hesaplamasında belirleyici bir etkendir.

Örneğin, ihtiyacınız olan greft miktarına 4000 greft dendiyse, buradan size yaklaşık olarak 9000-12000 saç kökü ekileceğini anlamanız gerekir.

Greft hesaplama uzman doktorların kontrolü altında ön görüşme muayenesinde belirlenir. Muayene esnasında saç grefti hesaplama araçları ile kesin bir sayı verilebilmektdir.

Greftler içerisinde saç kökleri ve bir miktar deri bulunur. Sağlıklı bir saç ekimi için, ekilecek greftler mutlaka kişinin kendi saçlarından alınmalıdır.